Size En Yakın Uzaktan Eğitim

UZEMYK

ÖABT MATEMATİK YÜKSEL KELEŞ

Whatsapp Soru Paylaşım Kuralları

Whatsapp grupları bu süreçte bizim en büyük destekçilerimizden olacaktır. Bu destekçilerimizden maksimum düzeyde faydalanabilmek için lütfen aşağıdaki kuralları dikkate alınız.

Uzemyk 2022 Whatsapp gruplarında soru paylaşım kuralları aşağıdaki şekildedir.

  1. Atılan sorular cevabı işaretlenerek atılacaktır.

Sebep; soruyu çözen herhangi bir hocamız cevabından emin olmadığı için doğru çözmüş olsa bile çözümünü paylaşmaktan imtina edebiliyor. Sorularımıza daha hızlı çözümler ve cevaplar alabilmemiz için cevapları işaretlenerek veya sorunun altına cevabı yazılarak paylaşılacaktır. Ayrıca cevabı yazılmayan soru için soruyu çözenlerin cevabı nedir gibi sorular sorması mesaj yoğunluğu oluşturmaktadır.

2. Atılan sorunun çözümü var ise çözümü de atılıp, çözümde anlaşılmayan kısım sorulacaktır.

Nitekim gruplarımızda birbirimizi denemeye tabi tutmuyor birleşerek YÜKSEL’meye ( 😊 ) çalışıyoruz.

3. Hangi soruya çözüm yapılacaksa mutlaka soru etiketlenerek çözüm paylaşılacaktır.

4. Malumunuz üzere gruplarımızda soru çözmek için bulunan hocalarımız vardır.

Gruplarımıza atılan sorular gün içerisinde çözülmez ise saat 20.00 dan sonra hocalarımız etiketlenerek tekrar sorulabilir.

Hocalarımız sadece etiketlendikleri sorulara bakacaklardır.

Hocalarımızın etiketlenmesi için atılan sorunun en az 2 saat önce atılması gerekmektedir. Nitekim atılan her soruya hocalarımızın hem cevap vermesi mümkün değil hem de gruptaki diğer (siz) öğretmen arkadaşlarımızın çözmesi için bir süre tanımak gerekir.

Şahsıma ve hocalarımıza özelden soru atılmayacaktır.

Fırsat bulduğum sürece hocalarımızın etiketlendiği sorulara bende bakmaya çalışacağım.

5. Arka arkaya çok fazla soru atılmayacaktır. (Burada bir sayı belirlemeyi çok istemem ama 5 soruyu geçmez isek iyi olur. Yani grupta arka araya çözülmemiş 5 soru olduğunda önce o soruların çözülmesini beklemeliyiz.)

6. Gruplardaki mesaj yoğunluğunu azaltmak için grupta sadece ÖABT soru paylaşımı yapılacaktır.

7. Üniversitelerin vermiş olduğu ödev, vize, final soruları kesinlikle gruplarımızda paylaşılmayacaktır.

8. ÖABT dışında her türlü soru (TYT, LGS, KPSS, ALES DGS vb)  bilgi, kaynak paylaşımı, muhabbet ve öneriler için kurulmuş olan “UZEMYK21 HERTÜR PAYLAŞIM” telegram grubu kullanılacaktır. Bu grubumuzda her türlü paylaşım yapılabileceğinden üniversitelerin ödev soruları da paylaşılıp öneriler alınabilir. GKGY-Eğitim hakkında öneriler tavsiyeler yapılabilir. Videolar ders notları paylaşılabilir.

9. ÖABT ile alakalı dahi olsa PDF, video ve belge paylaşımları “UZEMYK21 HERTÜR PAYLAŞIM” telegram grubunda yapılacaktır.

Not: Dahil olduğunuz Grubu sessize alabilir galerinizin gereksiz yere dolmamasını istiyorsanız da grup ayarlarından “medyayı kaydetme”yi seçebilirsiniz.

Not: Bu sürecin tam anlamıyla içselleşmesi için geçen sürede zaman zaman grup yöneticilerimiz tarafından uyarılabilirsiniz lütfen alınmayalım…

Anlayışınız ve nezaketiniz için şimdiden teşekkür ediyorum…

 Matematikle Kalın…